Start >> Aktualności

Ordynacki beat i strachy na suki. Szklarnia/Janów Lubelski 30.09-3.10.2010

20.09.2010

Swobodny w formie turnus z muzyką tradycyjną i przyrodą Lasów Janowskich.
Studio In crudo jesień 2010

Spodziewać się można:

- dłubanie w drewnie z którego będzie muzyka- udział w budowie tradycyjnych instrumentów pod kierunkiem mistrza Zbigniewa Butryna (być może bębenek, suka, basy)

- rytmika ordynacka – ćwiczenia w grze na bębenku obręczowym, barabanie i basach. Pomogą w tym Bronisław Rawski z Kocudzy, Remek Hanaj-Mazur z Milanówka, Krzysztof Butryn z Lublina Janowskiego i nie tylko.

- Obcowanie z suką biłgorajską pod opieką mistrza Zbigniewa i wicemistrza Krzysztofa Be. (a nie cacy.)

- Budowanie plastyczno-muzyczno- użytkowej instalacji w przestrzeni wsi Straszna kapela contra creauturas del bosque i udział w niepowtarzalnym wydarzeniu artystycznym jej otwarcia, którego kształt nie będzie do końca wiadomy (wielkie impro). Wiadome jest to, że ocierać się będzie o sztukę performance i modny ostatnio strach-art. (Spotkanie odbywa się w ramach projektu „AŁObedzie” realizowanego przez Szkołę Suki Biłgorajskiej)

- muzyka nie do przewidzenia z udziałem gospodarzy i gości

- spotkanie z Sołtysem oraz mieszkańcami wsi Szklarnia

- grzybobranie?

Warunki udziału:

Prosimy o zgłoszenia drogą poczty elektronicznej (k.gorczyca@ekolublin.pl) lub na kartkach pocztowych. Rozpatrzone zostaną bez zbędnej zwłoki. Ilość miejsc ostro ograniczona. Decyduje i kolejność i jakość zgłoszeń. Za udział nie ma obowiązku uiszczać opłat.

Zagadnienia socjalno-bytowe

Zakwaterowane w warunkach półpolowych na terenie ostoi leśnej w Szklarni koło Janowa ew. w muzycznym domku w Janowie (zależnie od warunków pogodowych). Istnieje możliwość bardziej cywilizowanych noclegów w Janowie Lubelskim (na koszt własny). Wyżywienie i dojazd we własnym zakresie.

Spotkanie jest inauguracją jesienno-zimowego cyklu pracy w ramach Studio In Crudo skupionej na instrumentalnych, pieśniowych, tanecznych i obrzędowych tradycjach regionu janowsko-biłgorajskiego, zwłaszcza z obszaru kolędniczo-karnawałowego. Cykl obejmie kolejne 3 lub 4 sesje warsztatowe w okresie październik-grudzień; „badania” terenowe - spotkania z muzykantami i kolędnikami najstarszego pokolenia oraz podsumowującą wyprawę kolędniczą w Lasy Janowskie Udział w najbliższym spotkaniu nie narzuca obowiązku uczestnictwa w całości.

W razie chęci lub pytań prosimy o kontakt mailowy k.gorczyca@ekolublin.pl

Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


start | aktualności | foto - wideo | polecamy
krzysiek@sukabilgorajska.pl, tel. 696 06 77 04
Janów Lubelski
ŁebMajster