Rok 2022, to kolejny rok działalności naszej Szkoły. Dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Roztoczańska Szkoła Tradycji” mogliśmy kontynuować naukę muzyki tradycyjnej dla dzieci i młodzieży.
Od lutego do grudnia prowadziliśmy się regularne warsztaty muzyki tradycyjnej dla dzieci i młodzieży z powiatu janowskiego. Lekcje odbywały się w czterech grupach działających przy:
1) Janowskim Ośrodku Kultury w Janowie Lubelskim
2) Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach
3) Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Kocudzy
4) Szkoła Podstawowa w Czernięcinie
W 2022 roku nawiązując współpracę ze Szkołą Podstawową w Czernięcinie do naszego grona dołączyło pięcioro młodych osób chcących poznać swoje muzyczne korzenie. Tworząc nową grupę rozszerzyliśmy obszar naszej działalności. o powiat biłgorajski.
W zajęciach uczestniczyło 21 osób. Były to dzieci i młodzież w wieku od 9 do 16 lat z miejscowości: Janów Lubelski, Modliborzyce, Godziszów, Michałówka, Dzwola, Kocudza, Władysławów, Czernięcin, Turobin.
Nagrody i występy uczniów w 2022 roku:
- czerwiec
Festiwal Tradycji „Tanwiska” w Kucłach (gm. Księżpol)
I miejsce – Kapela Małków (skrzypce, bębenek)
II miejsce – Karolina Maksim (suka)
III miejsce – Antoni Rosiński (suka) - maj
Festiwal Jarmark Janowski w Janowie Lubelskim (eliminacje do 56. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym)
I miejsce – Karolina Maksim (suka) w kategorii soliści instrumentaliści, a także Nagroda im. Józefa Góry (nominacja do eliminacji wojewódzkich)
W kategorii Duży –Mały:
II m-ce -Krzysztof Butryn z uczniami: Wiktorią Małek (skrzypce), Michałem Małkiem (bębenek), Anną Rawską (basetla).
II m-ce – Krzysztof Butryn z uczniami : Wiktorią Majewską (skrzypce), Patrykiem Mazurem (basetla) i Aleksandrem Butrynem (bębenek)
FOTOGRAFIE
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury